O nas
Prof. dr hab. n. med.
Grażyna Niedzielska
Specjalista otorynolaryngologii, specjalista otorynolaryngologii dziecięcej, specjalista audiologii i foniatrii.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. W 1981 roku uzyskała II stopień specjalizacji z zakresu otorynolaryngologii, a w 1988 roku tytuł specjalisty z zakresu foniatrii. Stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt.: „Badania kliniczne i doświadczalne nad wpływem alkoholu na powstawanie niektórych schorzeń otolaryngologicznych” uzyskała w 1980 roku.

Zatrudniona w Klinice Otolaryngologii AM w Lublinie, gdzie w 1992 roku otrzymała tytuł Doktora habilitowanego. Profesor nadzwyczajny AM w Lublinie od 1995 roku. Od 2003 roku profesor nauk medycznych, od 2006 profesor zwyczajny. W latach 2011- 2021 Konsultant Krajowy do spraw otorynolaryngologii dziecięcej. Od 1993 do 2023 roku Kierownik Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Aktualnie zatrudniona w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii UM w Lublinie na stanowisku Profesora. Nadal związana zawodowo z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie.
Jest członkiem redakcji naukowych czasopism: „International Journal of Pediatric Otorhinolaryngology”, „Otolaryngologia Polska” oraz „Otolaryngologia-Przegląd Kliniczny”. Była przewodniczącą Sekcji Otolaryngologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, przez trzy kadencje przewodnicząca Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych.
Wybrana Lublinianką Roku 2014.

Prof. dr hab. n. med.
Artur Niedzielski
Specjalista otorynolaryngologii, specjalista otorynolaryngologii dziecięcej, specjalista audiologii i foniatrii, specjalista zdrowia publicznego.
Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W 2002 ukończył studia w Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalista w zakresie otorynolaryngologii (2012), audiologii i foniatrii (2015), otorynolaryngologii dziecięcej (2015), zdrowia publicznego (2022 ). Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2009 roku w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na podstawie rozprawy pt. „Mikrobiologiczne, kliniczne i immunologiczne aspekty wysiękowego zapalenia uszu u dzieci”. W 2014 roku w tej samej uczelni uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. „Analiza występowania wybranych gatunków bakterii kolonizujących górne drogi oddechowe w procesach zapalno-przerostowych migdałka gardłowego”. W 2019 roku otrzymał stanowisko profesora w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. W 2020 roku otrzymał tytuł profesora. W latach 2018- 2022 konsultant wojewódzki dla obszaru województwa mazowieckiego z dziedziny otorynolaryngologii.
Zawodowo związany z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Kierownik Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej CMKP. W kadencji 2020-2024 Prodziekan Szkoły Nauk Medycznych CMKP. W dniu 25 września 2024 roku wybrany przez Radę Naukową CMKP na stanowisko Zastępcy Dyrektora - Prorektora ds. Dydaktycznych w kadencji 2024-2028.
Aktualnie Kierownik Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.
Członek Komisji Egzaminacyjnej Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie otorynolaryngologii i otorynolaryngologii dziecięcej. Kierownik i organizator kursów specjalizacyjnych dla lekarzy specjalizujących się w otolaryngologii i otorynolaryngologii dziecięcej.
Członek Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów oraz Towarzystwa Otolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich. Autor lub współautor ponad 120 publikacji naukowych, współautor rozdziału „Diagnostyka i terapia zawrotów głowy wieku dziecięcego” w podręczniku „Zarys Otoneurologii” tom II, który jest pierwszym w Polsce podręcznikiem z otoneurologii.
Laureat I miejsca w plebiscycie medycznym "Hipokrates 2022" w kategorii Laryngolog Roku w województwie mazowieckim oraz III miejsca w kategorii Laryngolog Roku Polski. W 2024 roku zajął ponadto I miejsce w kategorii Laryngolog Roku w województwie lubelskim.